Zaradenie metód respiračnej fyzioterapie do nášho liečebného programu je reakciou na potreby pacientov s ťažším priebehom ochorenia Covid 19. K najviac zasiahnutým orgánom pri tomto ochorení patria pľúca a dýchací systém s prejavmi petrvávajúceho kašľa, zadýchavania, bolesťami pohybového aparátu, svalovou slabosťou, búšením srdca a únavou. Častým a veľmi nepríjemným sprievodným javom sú aj stavy napätia, úzkosti a depresie.

Naším cieľom je, aby sa pacientom s pretrvávajúcimi ťažkosťami  po ochorení COVID 19, dostala čo najlepšia následná odborná starostlivosť a aby sa mohli  čo najskôr vrátiť k bežnému životu. Tento liečebný program je určený všetkým, ktorí prekonali toto ochorenie a chceli by sa u nás liečiť v rámci ústavnej a kúpeľnej liečby, ako aj samoplatcom.

Sme špecializované zariadenie s viac ako storočnou tradíciou v klimatickej liečbe, ktoré neustále napreduje a tvorí nové rehabilitačné postupy a procedúry.

Náš jedinečný post covid program pozostáva z overených postupov novej respiračnej fyzioterapie, ktorej sa u nás venujeme intenzívne už dva roky. Zahŕňa všetky aspekty potrebnej starostlivosti o pacienta po prekonaní tohto ochorenia, nevynímajúc starostlivosť o psychickú pohodu, poradenstvo v oblasti výživy a vhodnej pohybovej liečby.

Autorom a garantom programu je Mgr. Marián Jendrichovský PhD., ktorý v našom sanatóriu pôsobí ako odborný konzultant pre respiračnú fyzioterapiu. Je lektorom kurzov Respiračnej fyzioterapie v SR a ČR a tiež autorom odporúčaní pre pľúcnu rehabilitáciu a pľúcnu rehabilitáciu post covid pacientov.

Základom post covid liečby v našom špecializovanom sanatóriu je individuálny profesionálny prístup k pacientovi s ohľadom na priebeh jeho ochorenia. Po vstupnom vyšetrení u lekára a základných funkčných vyšetreniach sa pacientovi stanoví osobný liečebný plán, ktorý je zameraný na zmiernenie a odstránenie konkrétnych pretrvávajúcich ťažkostí súvisiacich s ochorením Covid 19. Ide hlavne  o dychovú rehabilitáciu s použitím rôznych techník, úpravu dychového vzoru, kontroly kašľa, zvládanie dýchavičnosti, zvládanie dychovej tiesne, únavových a úzkostných stavov. Neoddeliteľnou súčasťou liečby sú vychádzky s inštruktážou vertikálnej chôdze pod vedením skúsených fyzioterapeutov, vyškolených v oblasti respiračnej fyzioterapie. Podpornou liečbou zostávajú naďalej inhalácie, teploliečba, elektroliečba a vodné procedúry. To všetko absolvujú naši pacienti v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier s najlepšími klimatickými podmienkami, priamo pod Gerlachovským štítom.

Svoje otázky k ponuke post covid programu môžete adresovať mailom na adresu prijem@guhr.sk a lekar@guhr.sk .

TERMÍN – Od 7. marca 2021

– nástupy vždy  v nedeľu popoludní po 14.00 hod

– ukončenie v sobotu do 9.00

CENA : 550,-€ osoba/pobyt, klient uhradí pri nástupe

POBYT ZAHŔŇA :

6 x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe

 6 x plná penzia

 vstupná lekárska prehliadka

 základné funkčné vyšetrenie – spirometria

 vstupné a výstupné funkčné merania – 6 MWT, SpO2

3 procedúry denne podľa ordinácie lekára, zostavené z nasledovných :   

   individuálna post covid terapia (úprava dychového vzoru, kontaktné dýchanie, tréning dychových svalov)

   skupinová post covid terapia, edukácia dýchania, stoja a chôdze

   inhalácia

   oxygenoterapia

   morský aerosólový kúpeľ

   aeróbny tréning – vertical walking

   klasická masáž  čiastočná /20 min/

   elektroliečba, teploliečba

   masážny vírivý bazén

DOPLATKY : Vstupný Covid test imunofluorescenčnou metódou 15,-€

Kúpeľný poplatok 1,50 €/deň

Možnosť predĺžiť si pobyt za zvýhodnenú cenu 80,-€ os/noc

BONUSY :

Aplikácia RFT s inštruktážnymi videami = FREE

Parkovanie zdarma

Wifi pripojenie

Chladnička, TV na izbe

1 x za pobyt večerný vstup do wellnes -2 hodiny

Konzultácie špecialistov na respiračnú fyzioterapiu

Možnosť zakúpiť si u nás dychovú pomôcku k post covid terapii

Po uvoľnení opatrení možnosť využiť 10% zľavu do Poliankova a Tricklandie

Doplňujúce informácie :

v deň príchodu suchá večera na izbe

lekárske vyšetrenie v pondelok dopoludnia

nezabudnúť si lieky ktoré užívate na celý pobyt

Počas pobytu stretnutie s odborníkom a prednáška na tému odporúčania, skúsenosti a usmernenia po prekonaní Covid 19 o výžive, pohybovej liečbe a vhodnej aeróbnej a silovej záťaži.